Wada wzroku zmusza do noszenia okularów bądź soczewek. Te pierwsze nie każdemu będą pasowały. Osoby, które źle czują się w okularach, są niezadowolone z widoku odbicia swojej twarzy w lustrze. Na szczęście mogą wybrać soczewki, które nie tylko są wygodniejsze, ale także zupełnie niewidoczne.

Użytkowanie soczewek kontaktowych niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim są dobre dla osób, dbających o higienę swoich oczu. Osoby, które zdrowotne używanie soczewek chciałyby połączyć z czymś bardziej przyjemnym, zawsze mogą wybrać soczewki kontaktowe kolorowe. Te używane i dopasowane poprawnie pozwolą uzyskać nowy, pożądany odcień oczu – to gratka dla osób niezadowolonych z barwy swoich spojówek i tych, które lubią zmieniać swój wygląd.

Zmiana koloru oczu

Decydując się na zmianę wyglądu gałek ocznych należy zastanowić się nad efektem, jaki chcemy uzyskać. Możemy jedynie wzmocnić barwę swoich oczu wybierając modele barwione czy przeźroczyste. Osoby, które chcą diametralnie zmienić kolor, powinny wybrać soczewki kontaktowe kolorowe, które wykonane są z materiału barwionego nieprzezroczystym kolorem.

Decydując się na zakup soczewek kontaktowych kolorowych, możemy wybrać barwę spośród kilkunastu dostępnych. Znajdziemy niebieskie, jasnoniebieskie, zielone, fiołkowe, czerwone, a nawet perlistoszare czy miodowe. Kupując wymarzony odcień warto zwrócić uwagę na poziom barwienia, który może działać delikatnie, podkreślająco albo radykalnie, prowadząc do całkowitej zmiany koloru oka.

Cena

Trudno w jednym zdaniu określić cenę kolorowych produktów. Jedna, kolorowa soczewka, przeznaczona do dwutygodniowego noszenia będzie kosztowała około 20 złotych. Za jednodniowe zapłacimy już nieco więcej.

Bezpieczeństwo i higiena

Używanie kolorowych soczewek jest bezpieczne. By jednak móc cieszyć się całkowitą wygodą i wymarzonym efektem, należy skonsultować się z okulistą, który pomoże dokonać wyboru barwy soczewki, która idealnie zgra się z naturalnym odcieniem naszej gałki ocznej. To ważne by kolory ze sobą współgrały – pozwoli to osiągnąć najlepszy efekt.

W kwestii higieny – użytkowanie soczewek kontaktowych kolorowych nie wpływa na nasze oczy inaczej niż stosowanie tych bezbarwnych. Najzdrowsze dla oka są te jednorazowe, których noszenie zapobiega infekcjom oka, jest bardziej higieniczne od soczewek wielokrotnego użytku. Soczewki kolorowe są dostępne zarówno w wariantach miesięcznych jak i jednodniowych.

By nasze soczewki były naprawdę bezpieczne, by mieć pewność, że naszemu oku nic nie grozi, trzeba wybierać te, oferowane przez dobrych sprzedawców produktów optycznych, wielokrotnie przebadane i poddane różnorakim testom. Produkty kuszące niską ceną mogą źle wpłynąć na jakość widzenia, podrażniając oczy lub prowadząc do uszkodzeń.

Popularność okularów, które nie wpływały na jakość widzenia, jakiś czas temu sięgała wysoko. Co ciekawe, producenci oferują także wybór „zerówek” – kolorowych soczewek kontaktowych, które nie będą miały zdolności korekcji wady wzroku, jednak będą nadawać oku nową barwę.

Kategorie: Soczewki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *