Problemy ze wzrokiem dotykają coraz liczniejszej grupy społeczeństwa. Już co trzeci obywatel naszego kraju ma problemy tej natury. Możemy przypuszczać, że grupa ta będzie się powiększać, do czego skutecznie przyczynia się styl życia i pracy. Ciągły kontakt z ekranem komputera czy telefonu źle wpływa na nasze oczy. Niektóre, te bardziej poważne choroby, leczy się chirurgicznie, stosując kurację farmakologiczną. Osobom cierpiącym na wadę wzroku zaleca się noszenie okularów bądź soczewek. Te zajmują coraz większą część tego optycznego tortu.

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to małe, najczęściej niewidoczne elementy, które skutecznie umożliwiają prawidłowe widzenie. Noszenie ich usprawnia wykonywanie zwykłych czynności czy uprawianie sportów. Okulary można łatwo uszkodzić, całkowicie zniszczyć, stłuc. Do tego ciągłe wycieranie szkiełek z pary wodnej, tłuszczu czy kurzu… Soczewki pozwalają pozbyć się tych wszystkich niedogodności. Wyróżniamy jednodniowe, miesięczne, sferyczne, toryczne, twarde. Alternatyw jest sporo, więc przy wyborze odpowiednich niezbędna jest pomoc fachowca.

Zalety soczewek jedniodniowych

Soczewki miesięczne czy dwutygodniowe wymagają specjalnej pielęgnacji i konserwacji, polegającej najczęściej na przechowywaniu ich w płynie do tego przeznaczonym. By uniknąć całego zachodu związanego z konserwacją soczewek, producenci zdecydowali się wyprodukować soczewki jednorazowe. Wykonywane są z miękkiego materiału lub twardego szkła polimetakrylanu. Soczewki jednodniowe zalecane są osobom, które nie są pewne decyzji o odłożeniu okularów, takim, które mają ochotę korzystać z tych dwóch przyrządów na przemian.
Nazwa soczewek jednorazowych jednoznacznie mówi o ich użytkowaniu. Jedna para nadaje się do noszenia tylko jednego dnia, po którym soczewki powinny wylądować w koszu. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu nie będzie potrzeby zakupu specjalnych pojemników i płynu do przechowywania, który podnosi ogólny koszt użytkowania soczewek. Poza tym, soczewki używane kilkunastokrotnie nie wpływają najlepiej na higienę naszych oczu, mogą prowadzić do wystąpienia infekcji. Soczewki jednodniowe chronią oczy użytkowników przed tymi zagrożeniami, zapewniając ciągłą świeżość gałek ocznych.

Ceny soczewek jednodniowych

Jedną z niewielkich wad soczewek jednodniowych jest ich wyższa cena, w porównaniu z dwutygodniowymi czy miesięcznymi. Ta jednak nie czyni jednodniówek produktem dostępnym tylko dla najbardziej zamożnych. Najczęściej jedna soczewka będzie kosztowała około 2 złotych. Producenci oferują jednak trzydziestoelementowe pakiety, kosztujące 40 złotych. Warto jednak zainwestować w swój wzrok, dokładnie przemyśleć i wybrać najlepsze, których użytkowanie będzie przyjemne i bezproblemowe.

Dostępność soczewek

Użytkownicy chętnie wybierają soczewki jednokrotnego użytku, dlatego to szeroko dostępne soczewki, oferowane przez wszystkich topowych producentów. Soczewki jednodniowe dostępne są w większości sklepów, oferujących produkty branży okulistycznej, w każdym salonie optycznym. Przez decyzją wymienienia okularów na małe, wygodne soczewki, warto skonsultować się z okulistą, który pomoże przy wyborze soczewek i ich pielęgnacji.

Kategorie: Soczewki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *