Jeśli ktoś pragnie rozpocząć działanie na rzecz własnego zdrowia, sprawności fizycznej i nie dać się otyłości, którą nas ostatnio ciągle straszą, a także zacząć ciekawą przygodę, od której się pozytywnie uzależni, to musi koniecznie kupić rower! Nie musi być to rower z najwyższej półki, ale dobrze by było, żeby był na poziomie, bo wtedy łatwiej zadbać o swoją kondycję.

Idź do: ranking rowerów do 1500 zł

Dla tych, którzy właśnie taką drogą chcieliby pójść i już na początku przestraszyli się, że będą musieli ponieść wyjątkowo wysokie koszty – nie martwcie się, wcale nie musicie nadwyrężyć swojego domowego budżetu, żeby wystartować! Dobry rower można kupić nawet za 1500 zł.

Od początku. Rodzajów rowerów jest mnóstwo, ale jaki rower do 1500 zł jest najlepszy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, potrzebna jest szczegółowa analiza tego, co w ofercie.

Należy zacząć od tego, że rower można kupić już od 1000 zł, ale jeśli ktoś chce jeździć na serio, to lepiej zdecydować się na droższy. Rowery do 1500 zł są nieco lepsze, bardziej udoskonalone niż te za 1000 zł, będą więc odpowiednie na początek, ale poważny początek.

Koniecznie trzeba powiedzieć, że rower w cenie do 1500 zł jest o tyle lepszy od tańszych, że posiada ramę wykonaną z aluminium – czyli jest lżejszy niż tamte,

Dobrym wyjściem jest zakup na początek roweru górskiego, który jest najbardziej podstawowym i najczęściej wybieranym sprzętem. Znalezienie go w podanym przedziale cenowym nie będzie trudne.

Przykłady to:

  • Kross Hexagon X3 kola 26-calowe, aluminiowa rama, która razem ze wspornikiem, sztycą i aluminiową kierownicą waży 14,4 kg. Posiada amortyzator SR Suntour M3030 o skoku 75mm, hamulce V-brake;
  • UniBike Mision 26 – mechanizm korbowy i przerzutka przednia pochodzi z klasy Tourney, przerzutka tylna z klasy Acer, a hamulce z klasy Altus;
  • Giant Revel – przerzutki klasy Tourney w pozycji 3×7, obręcze i rama zbudowane są z aluminium,
  • inne: Cube Analog 26, Kross Level B3.

Można także zdecydować się na zakup roweru miejskiego, który także znajdziemy w podanym przedziale cenowym. Propozycje to:

  • Accent Crosstown – ma aluminiową ramę, amortyzowany widelec, posiada 3 biegi Shimano Nexus, posiada także błotniki, bagażnik, oświetlenie, wygodne siodełko;
  • BBF Bikes Kopenhagen – do wyboru wersja męska i damska, napęd zbudowany z aluminiowej korby i przerzutki Sram-I-Motion, 3-biegowy, hamulce V-brake.

Jeśli nie taki rodzaj roweru, to można wybrać każdy inny: szosowy, trekkingowy, ale trzeba wówczas pamiętać, że będą to słabsze rowery tego typu, ponieważ wymienione rodzaje są już rowerami do bardziej zaawansowanego uprawiania sportu.

1500 zł to wystarczająca kwota na to, aby zapoznać się z ofertami praktycznie wszystkich producentów rowerów górskich. W każdej znajdziemy coś dla siebie. Trzeba tylko zastanowić się nad szczegółami i większością udogodnień, dzięki którym będziemy szczególnie zadowoleni z zakupu. Należy pamiętać, że kwota podana na początku tych rozważań, czyli 1500 zł, to górna granica. Tak naprawdę można szukać także rowerów za np. 1200 zł czy 1400 zł w zależności od tego, jak wygląda ich wyposażenie.

 

Kategorie: Rowery

2 Comments

Kaban · Maj 22, 2018 o 10:37 am

Ja z marki indiana mam x-pulser 1,6 i jest na prawdę wygodny i jak na razie bezproblemowy, teraz też w media exeprt widziałem, ze mają promocje na rowery to warto się rozejrzeć 😉

kiki · Maj 24, 2018 o 2:59 pm

Mam te indiane, co tu wymieniliscie i jest meeega 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *