Ekspres do kawy na kapsułki

Poranna kawa, dla wielu jest pasem startowym. Jedna filiżanka zaraz po przebudzeniu to konieczność, gwarantująca dobre i efektywne funkcjonowanie. Parzona w kubku lub za pomocą ekspresu, byleby była aromatyczna i pobudzająca. Posiadacze ekspresu napiją się wywaru ze świeżo mielonych ziaren lub kawę z kapsułki. Ekspresy do kawy na kapsułki to urządzenia przede wszystkim tanie, niewielkie. Są nowoczesne i modnie wyglądają. Przygotowywanie kawy za pomocą modelu na kapsułki jest wygodne i cieszy swoją prostotą. Należy napełnić pojemnik wodą, wybrać kapsułkę i włączyć urządzenie, które po krótkim czasie wypełni szklankę lub filiżankę pysznym, intensywnym płynem.
Ekspresy kapsułkowe:

Pozostałe warte uwagi:

Budowa i ceny urządzeń na kapsułki

Ekspres kapsułkowy nie musi być duży. Ma jeden pojemnik, uzupełniany wodą. W górze urządzenia znajduje się miejsce na kapsułki, przez które przepuszczana jest wrząca woda. Gotowy napój trafia do odpowiednio dobranego naczynia. Urządzenia te mają wysokość i szerokość do 35 cm, są wygodne w instalacji – nie potrzebujemy dużej ilości wolnego miejsca. Zbiornik na wodę ma pojemność od 0,5 do 1 l, dlatego jego częste napełnianie to fakt, na który każdy użytkownik musi się przygotować. Ekspres na kapsułki będzie dostępny już za 200 zł. Droższe modele, których ceny mogą sięgać do 1000 zł, będą dawały możliwości wyboru intensywności kawy i mleka, będą wyposażone w dodatkowy zbiornik na mleko. Tańsze aparaty przygotowują kawę z mlekiem z proszku, który jest składnikiem kapsułki. Droższe używają świeżego, co gwarantuje lepszy smak napoju.

Modne ekspresy na kapsułki

Smak przygotowanej kawy nie będzie zależał od ekspresu. Najważniejszy będzie wybór dobrej jakości kapsułek. Niestety, wybierając producenta urządzenia, wybieramy także kawę, którą będziemy spożywali. Jeden model to te same kapsułki, inne nie będą pasować. Ceny zestawów są bardzo różne. Przeliczając, jednemu producentowi, za jedną kawę zapłacimy 0,50 gr. Najczęściej jednak, filiżanka będzie kosztować 2 – 2,50 zł. Przyciąga jednak rozmaitość smaków. Znajdziemy kilka rodzajów espresso, latte o smaku waniliowym czy karmelowym, cappuccino, a nawet gorącą czekoladę. Czasami, zamiast kapsułek, ekspresy będą uzupełniane saszetkami, które tak naprawdę różnią się tylko wyglądem.
Ceny kapsułek zachęcają użytkowników do produkowanie własnych. By stworzyć swoją kompozycję trzeba umyć zużyte kapsułki, napełnić zmieloną kawą. By uzyskać jak najlepszy smak, warto zmielić kawę prosto przed napełnieniem pudełeczka. Przygotowaną domową kapsułkę dokładnie zamykamy np. folią do pieczenia. To rozwiązanie pozwala na różnorodność spożywanej kawy, a także pomaga oszczędzić pieniądze.

Użytkowanie

Modele kapsułkowe są łatwe w utrzymaniu. Ich prostota budowy i małe rozmiary gwarantują szybkie i proste czyszczenie. Używając gotowych kapsułek pozbywamy się także rozsypanych, mielonych ziaren, rozlanego mleka. Sporządzanie kawy jest maksymalnie proste – wymaga naciśnięcia jednego

Kategorie: Kawa

1 Comment

martyna · Kwiecień 10, 2018 o 11:49 am

a co myslicie o ekspresach kapsułkowych Delonghi? Czytałam podobny artykul na ich stronie i wlasciwie zdecydowalam sie juz na jeden model: http://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/delonghi-kawa/jaki-ekspres-kupic-do-domu a teraz trafiłam tutaj i trudno mi ocenic, znowu sie wacham..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *