Ekspres do kawy do zabudowy

Urządzenia przygotowujące kawę różnią się sposobem parzenia wywaru, wielkością czy ceną. Możemy podzielić je także na te przeznaczone do postawienia na blacie i modele montowane w szafkach – do zabudowy. Ekspresy do zabudowy to urządzenia nieco bardziej zaawansowane technologicznie. Są sporych rozmiarów, ich ceny także nie należą do najmniejszych. Jednak wygoda i oszczędność miejsca, a także jakość parzonej kawy zapewnia im sympatię klientów.

Budowa urządzeń do zabudowy

Ekspres do zabudowy nie jest modelem dla właścicieli małych kuchni i cienkiego portfela. Osiąga wysokość do ½ m, jego szerokość może sięgać 60 cm. Montuje się go w wąskiej szafce bądź we wnęce jak na piekarnik. To pokaźnych rozmiarów prostopadłościan, którego jedyną widoczną częścią jest przednia ściana. Pojemniki na wodę, kawę, mleko, pompa ciśnieniowa, okablowanie sprzętu zostały starannie ukryte we wnętrzu instalacji.
Sterowanie urządzeniem możliwe jest dzięki kilku przyciskom lub za pomocą panelu dotykowego. Przodem ekspresu jest wnęka, z miejscem na filiżankę, szklankę, która zostaje napełniania przez widoczny dozownik. Niektóre modele, w które pojemnik na mleko nie jest wbudowany, wykorzystują wolną przestrzeń obok miejsca na filiżanki. Znajduje się tam dysza, która pobiera mleko do spienienia z osobnego dzbanka. Pompy mogą nadać wodzie ciśnienie rzędu 19 barów. To najwyższe, jakie ekspres może wytworzyć. Wysokie ciśnienie sprzyja zarówno wyglądowi jak i smakowi przygotowanej kawy.

Ceny ekspresów do zabudowy

Urządzenie o mocy nie większej niż 1100 W dostępne jest już za około 1100 zł. Będzie to możliwie niewielkie urządzenie, bez młynka mielącego ziarna. Większe urządzenia, o większej mocy (1600 W), wyposażone w młynek, w funkcję regulacji „mocy” kawy, będą generowały większy wydatek. Ceny dobrego ekspresu z tej półki mogą sięgać 5000, 6000 zł.

Lista ekspresów do zabudowy:

Użytkowanie ekspresu

Właściciele ekspresu do kawy do zabudowy zgadzają się ze stwierdzeniem, że obudowanie urządzenia jest wygodne. Zwracają jednak uwagę na problemy z tym związane. Pęknięcie któregoś z pojemników, rozszczelnienie przewodów doprowadzających płyn to problem, usunięcie którego nie będzie ani łatwe, ani szybkie, ze względu na trudny dostęp do tych części. Sam proces parzenia kawy będzie jednak łatwy – te ekspresy są w pełni zautomatyzowane, samodzielnie parzą czarną kawę, tworzą wybrane kompozycje smakowe, a modele wyposażone w młynek starannie odmierzą i zmielą odpowiednią ilość ziaren. Warto też wspomnieć, że ekspres do kawy to jedno z tych urządzeń, które nie psuje się zbyt często.

Niebagatelny wygląd

Ekspresy do zabudowy cechuje nowoczesny wygląd, na którym warto zawiesić oko. Zbudowane są najczęściej ze srebrnych, błyszczących elementów. Modernistyczny design nie przeszkadza urządzeniom zachować swojego stonowanego, klasycznego wyrazu, dzięki czemu idealnie wpasowują się w zasadzie w każdy rodzaj zabudowy kuchennej. Niewielka liczba odstających części tworzy zgraną kompozycję urządzenia, która nie razi swoją skomplikowaną budową. Jednym słowem to

Kategorie: Kawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *