Ekspres do kawy do biura

Są biura, w których kawa jest nieodzownym elementem każdego biurka. Przychodzi taka godzina, podczas której poziom kofeiny w naszym organizmie zaczyna diametralnie spadać, a co za tym idzie ulegamy dekoncentracji i narzekaniom na brak energii. Zaparzenie kawy jest wtedy jednym z lepszych pomysłów. Aromatyczny napój działa pobudzająco, pomaga wykrzesać dodatkową porcję energii, pobudza nasz układ pokarmowy. W miejscu pracy przerwy upływają szybko – czas tradycyjnego przygotowania kawy może okazać się za długi, a i smak sypanki najprawdopodobniej nie będzie zachwycał. Dlatego właściciele inwestują pieniądze w urządzenia, które samodzielnie zaparzą dobrą kawę.
Dobry ekspres w biurze przydaje się z wielu powodów. Przede wszystkim, urządzenie automatyczne wyręczy pracownika, który czas parzenia kawy może wykorzystać na spełnianie swoich służbowych obowiązków. W zależności od wybranego modelu, ekspres może zaparzyć od razu cały dzbanek czarnej lub przygotować kilka espresso naraz. Smak dobrze wybranej kawy będzie miał głębokie, niebagatelne walory smakowe.
Pracownicy biura, w którym przyjmowani będą klienci i interesanci muszą mieć w zanadrzu dobrą kawę. Biznesowe spotkanie bez filiżanki włoskiego espresso czy szklanki porządnego latte? To nie brzmi dobrze.

]

Wybór ekspresu do kawy do biura

Ekspresy przelewowe nie zaimponują, ale spełnią swoje biurowe zadanie. Chociaż nie zachwycą nowoczesnym wyglądem i kawą jaką zaparzą – będzie to zwykła, czarna, to za jednym zamachem przygotują cały dzbanek trunku, którym będzie mogła uraczyć się większa liczba osób. Dodatkowo, miejsce na dzbanek będzie podgrzewane, co zapewni odpowiednią do spożycia temperaturę kawy. Modele przelewowe to jedne z najtańszych dostępnych na rynku. Do dobrego biura, najlepszym jednak będzie model ciśnieniowy, o dużych rozmiarach. Urządzenia wysokociśnieniowe są wyposażone w pompę ciśnieniową, które może wynieść 19 barów. To urządzenia kolbowe – pojemnik na kawę ma kształt kolby, którą mocuje się przy źródle wody, tłoczonej pod ciśnieniem. Co ważne, niektóre ekspresy mogą pracować na dwie, trzy kolby jednocześnie. Te z kolei mogą być pojedyncze lub podwójne. To niesamowicie wygodne rozwiązanie umożliwia przygotowanie kilku kaw jednocześnie. Niestety, urządzenia kolbowe wymagają od człowieka udziału w procesie parzenia kawy. Napełnianie kolby, następnie oczyszczanie z użytych fusów, ponowne napełnianie – strata cennego czasu. Całkowicie samodzielne będą urządzenia automatyczne. Właściciel musi jedynie dbać o napełnianie pojemników wodą, ziarnami czy mlekiem.

Wymiary i ceny ekspresu do biura

Ekspresy przelewowe są niewielkie, podobne do czajników elektrycznych. Kosztują do 100 zł. Ceny i rozmiary urządzeń wysokociśnieniowych kolbowych są natomiast bardzo różne. Sklepy oferują nam modele za 200 zł. Szef, który zechce zainwestować w duży, pokaźny sprzęt może wydać nawet 6000 zł, w zamian za co otrzyma kilkukolbowy, profesjonalny ekspres. Podobnie jest z ekspresami automatycznymi. Większość będzie miała zamontowany młynek do kawy, tak przydatny spieniacz mleka. Cenę, którą można określić przedziałem od 1000 do 25000 zł, uzależniają rozmiary, moc, dostępne programy i funkcje.

]

Kategorie: Kawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *