Ekspres do kawy to niebywale przydatne urządzenie. Przeznaczone do postawienia na blacie, posłusznie służy mieszkańcom przygotowując kawę, która będzie inna niż tradycyjna, głębsza w smaku od rozpuszczalnej. Przy zakupie urządzenia powinniśmy określić jego przeznaczenie, oraz ilość pieniędzy, jaką chcemy zainwestować w model.

Spis treści:
1. Ranking ekspresów
2. Opis co wybrać

Najtańsze modele

Kawiarki to urządzenia idealne dla osób, które chcą przygotowywać niewielkie ilości kawy. Są zbudowane z aluminium bądź stali. Nadają się do użytku na kuchence gazowej lub płycie indukcyjnej. Obsługa tego niewielkiego urządzenia jest prosta. Kluczem do przygotowania dobrej kawy jest odpowiednie i dokładnie skręcenie urządzenia. Najtańsze kawiarki dostępne są już za 30 złotych.

Ekspresy przelewowe są większe od kawiarek, korzystają z energii elektrycznej. Tutaj kawa parzona jest w specjalnym filtrze – papierowym, plastikowym lub stalowym. Filtry papierowe to elementy jednorazowe. Te zbudowane z plastiku, stali można użyć wielokrotnie, co nie generuje dodatkowych kosztów jak w przypadku papierowych. Ekspresy przelewowe parzą czarną, mocną kawę, którą dozują do dzbanka. Pojemność dzbanka można dobrać indywidualnie. Napełnienie dużego potrwa dłużej, ale ilość kawy wystarczy dla kilku osób. Sklepy oferują także urządzenia z pojemnikami o pojemności dobrej dla dwóch osób i takie, które kawę dozują wprost do kubka.

Ekspres do kawy w kapsułkach

Zakup ekspresu na kapsułki będzie wygodnym rozwiązaniem, gdy brak nam ochoty na współpracę z ekspresem wysokociśnieniowym, ale chcielibyśmy zakosztować w kawach typu latte, americano. To modele niewielkie, o wysokości około 30 cm. Zmieszczą się w każdej kuchni. Przygotowanie kawy za pomocą urządzenia na kapsułki jest bardzo proste – należy dokonać wyboru tabletki, umieścić ją w głowie urządzenia. Resztą zajmie się ekspres. Urządzenia te, są dostępne już od 150 złotych. To naprawdę niska cena. Należy jednak liczyć się z kosztami, jakie przysporzy uzupełnianie zapasu nie najtańszych kapsułek.

Ekspres wysokociśnieniowy

Ekspresy wysokociśnieniowe to urządzenia godne uwagi. 1000 złotych to suma, za którą kupimy dobre urządzenie kolbowe. Te ekspresy parzą kawę pod ciśnieniem, dzięki czemu płyn zyskuje niebywały smak, aromat, jest zwieńczony aksamitną cremą. By napój był jak najlepszy, warto kupić ziarna dobrej jakości i zmielić je w momencie parzenia. Dlatego należy zaopatrzyć się w osobny młynek do kawy lub kupić ekspres z wbudowanym urządzeniem mielącym. 1000 złotych najprawdopodobniej wystarczy na model z dobrym młynkiem i spieniaczem do mleka.

Za 1000 zł możemy znaleźć najtańszy model automatyczny – ciśnieniowy. To dolna granica cenowa urządzeń automatycznych. Kupując model z tego przedziału możemy spodziewać się urządzenia o mocy około 1500 W, które będzie posiadało podstawowe funkcje. Taki ekspres zaparzy dobre espresso, americano, przygotuje białą kawę, latte z mleczną pianką czy smakowe cappuccino.

Kategorie: Kawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *